VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro atidarymas

Tai pirmasis ir unikalios architektūros statinys Saulėtekio mokslo, verslo ir studijų slėnyje. Ir didžiausia nepriklausomybės metais pastatyta biblioteka Lietuvoje.

Pasak pastatų kompleksą projektavusio architekto Rolando Paleko, nuo projektavimo pradžios buvo siekiama, kad MKIC būtų atvira ir lengvai transformuojama erdvė studijoms, mokslui, darbui ir bendravimui. Unikalios architektūros statinyje, organiškai įsiliejusiame į peizažą, dera funkcionalumas ir atvirumas. Čia stengtasi sukurti kūrybišką, įkvepiančią aplinką, kad kiekvienas, ateinantis į centrą, rastų jo lūkesčius tenkinančią informacinę, fizinę ir technologinę infrastruktūras: įvairių tipų ir formų kokybiškus informacijos išteklius, individualaus ir grupinio darbo vietas, atviras skaityklas ir erdves mokslinėms konferencijoms, poilsio saleles jaukiam pokalbiui prie kavos puodelio bei žaidimų kambarį vaikams. MKIC paslaugos pasiekiamos visą parą, septynias dienas per savaitę.

MKIC kompleksą (14043,61 kv. m.) sudaro trys korpusai. Didžiausiame 5 aukštų pastate įrengtos socialinių mokslų skaityklos ir konferencijų salė, antras 4 aukštų pastatas skirtas fizinių ir technologijos mokslų skaitykloms. Mažiausiame korpuse dirba personalas, o jo apatiniame aukšte įrengta kavinė.

Komplekso atriume įkurtas informacinis stalas, parodų, poilsio, bendravimo, diskusijų erdvės. Visuose korpusuose yra įrengtos poilsio, rekreacinės salelės. 2 požeminiai aukštai skirti techniniam aukštui ir saugykloms, kuriose telpa 1,8 mln. spaudinių. Devyniose MKIC skaityklose, IT laboratorijoje, seminarų ir grupinio darbo patalpose vienu metu gali dirbti daugiau kaip 800 lankytojų.

MKIC turėtų tapti visų Saulėtekio slėnio bendruomenių, o taip pat netoliese esančių studentų bendrabučių gyventojų, kviestinių dėstytojų, konferencijų dalyvių biblioteka. Netrukus Saulėtekio slėnyje bus pradėti statyti du dideli nacionaliniai mokslinių tyrimų centrai: Fizinių ir technologijos mokslų ir Gyvybės mokslų, ateityje kursis verslo įmonės.

LINKSMOJI STATISTIKA: Jei visas sustatytume į eilę, nutįstų 70 kilometrų ilgio lentyna, kaip nuo Vilniaus iki Molėtų. Tiek knygų gali sverti maždaug 844 tonas: kaip trys ant svarstyklių uždėtos Laisvės statulos be turistų arba 40 tolimųjų reisų sunkvežimių kartu su vairuotojais.

This entry was posted in Modernus Vilnius and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *