Kviečiame į ŽMOGŠALĄ

Jau seniai pamiršome, kad ŽMOGŠALA, senovinis lietuviškas žodis reiškiantis „speigą“. Tačiau paskutiniu metu šis terminas mums asocijuojasi su žodžių junginiu „žiemos alaus festivalis“, nes būtent taip 2014 m buvo pavadinta šventė žiemos pabaigoje skirta alaus gurmanams!

Kodėl atsirado ŽMOGŠALOS alaus festivalis?

2014 metais Vilniuje vasario 22 dieną įvyko pirmasis žiemos alaus festivalis, kurio organizatoriai siekė nepalikti Lietuvos alaus kultūros civilizuoto pasaulio paraštėse.  Iki to laiko jau radosi nepriklausomos craft alaus daryklos, kurioms taip pat reikėjo tribūnos. Būtent tada a.a. Vidmantas Laurinavičius, kurį beje visi geriau žinojo kaip Vidma Alutis, buvo tikras alaus tradicijų Lietuvoje vizionierius. Jis ėmėsi dar vienos iniciatyvos ir organizavo pirmą tokio tipo alaus festivalį, kurie, beje, pasaulyje jau nebuvo jokia naujiena.

Smagu, kad metai po metų šis festivalis augo. Su savo pliusais ir minusias jis vyko. Davė inspiracijų atsirasti ir kitiems alaus festivaliams. Alaus eksperimentatoriams atvėrė duris į profesionalią (bet, reikia pabrėžti, ne pramoninę) aludarystę. Pritraukė vis daugiau lankytojų iš užsienio.

O svarbiausia – vykdė savo tikrąją misiją – parodė žmonėms, koks turi būti tas tikrasis alus. Ugdė skonių receptorius, skatino eksperimentuoti ir būrė alaus bičiulių bendruomenę.

Kodėl „Vilnius in love“ yra vienas iš ŽMOGŠALOS organizatorių?!

Daug priežasčių atvedė prie šio įsipareigojimo padėti surengti jau 7-tąjį festivalį.

Pirmoji ir pagrindinė – negalėjome susitaikyti, kad ŽMOGŠALA daugiau nevyks. Po netikėtos a.a. Vidmanto netekties artimieji ir bičiuliai nedrįso net kelti šio klausimo. Tačiau žiūrint iš šono mums susirodė kiek kitaip – išsaugodami Vidmos iniciatyvas – mes išsaugosime ir pagerbsime  jo atminimą, net jei šiuo gedulo metu atrodys kitaip.

Mes patys organizuojame labai daug alaus turų, kuriuose prastatome mūsų – lietuviško alaus kultūrą. Ir tai tikrai nėra tik pasakojimai apie alaus dievą Ragutį arba apie alaus gamybą mediniuose kubiluose. Didelį susižavėjimą ir pagarbą svečiams pelno tai, kas dabar vyksta šalyje. Tame tarpe ir alaus festivaliai. Beje, ar žinote, kad būtent Žmogšala yra ilgiausiai be pertraukos vykęs alaus festivalis Lietuvoje? Taigi – ŽMOGŠALAI atėjo laikas tapti nacionaline vertybe!?

Antroji priežastis – turime organizavimo patirties.

Ir, be abejo, dar viena svarbi priežastis – mūsų komandos nariai ne kartą yra dalyvavę ŽMOGŠALOJE kaip dalyviai – namų aludariai :), o tai reiškia, ta visa aludarių bendruomenė yra sava. Čia netinka kalbėti aukštomis frazėmis apie festivalio prestižą, žinomumą pasaulyje ar panašiai – tiesiog šiai bendruomenei reikia tokio renginio, kad galėtų augti ir vystytis šiuolaikinė alaus kultūra Lietuvoje!

Kaip vyksta renginys ir kas numatyta šiais metais skaitykite mūsų partnerių ALAUS BROLIJOS pateiktame festivalio pristatyme: Žmogšala 2020

Tad belieka pakviesti jus į ŽMOGŠALĄ, kuri šiais metais vyks:

2020 02 22 (12:00 – 22:00)

KABLYS+KULTŪRA (Kauno g. 5, Vilnius (Stoties raj.)

Patekimas į festivalį su bilietu. O atsiskaitymas už alų vyksta festivalyje platinamais žetonais.

Bilietus internetu galima įsigyti per Tiketa.lt

Popieriniais bilietais prekiaujama šiuose craft alaus baruose:
Baras Baras ŠUO, Ankštoji g. 1, Vilnius
Baras Nisha Craft Capital, L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9, Vilnius
Baras 3 Staliukai ir Telikas, Pamėnkalnio 14, Vilnius
Ir mūsų suvenyrų krautuvėlėje – Užupio g. 1, Vilnius (Pasienio 1 postas / Border Control)

Bilieto kaina – 10 EUR (į bilieto kainą įeina firminė degustacinė 150 ml taurelė, turią gausite jau atvykę į festivalį)
Perkant bilietą festivalio metu – taurelę teks įsigyti atskirai.

Festivalio dalyviai – Zmogsala ALL list

This entry was posted in Įvykiai, Modernus Vilnius, Naujienos and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *