Kviečiame į ŽMOGŠALĄ

Šiais metais Vilnius in love komanda kartu su Alaus Brolija organizavo ekskliuzyvinį renginį – Vilniaus kraftinio alaus festivalį ŽMOGŠALA.

Šis festivalis skirtas ne tik alaus gurmanams, bet ir tiems, kurie sako, kad alaus nemėgsta. O kodėl nemėgsta? Nes nežino koks įvairus ir įdomus jis gali būti. Ir dar žiemą! 

———————

Jau seniai pamiršome, kad ŽMOGŠALA, senovinis lietuviškas žodis reiškiantis „speigą“. Tačiau paskutiniu metu šis terminas mums asocijuojasi su žodžių junginiu „žiemos alaus festivalis“, nes būtent taip 2014 m buvo pavadinta šventė žiemos pabaigoje skirta alaus gurmanams!

Kodėl atsirado ŽMOGŠALOS alaus festivalis?

2014 metais Vilniuje vasario 22 dieną įvyko pirmasis žiemos alaus festivalis, kurio organizatoriai siekė nepalikti Lietuvos alaus kultūros civilizuoto pasaulio paraštėse.  Iki to laiko jau radosi nepriklausomos craft alaus daryklos, kurioms taip pat reikėjo tribūnos. Būtent tada a.a. Vidmantas Laurinavičius, kurį beje visi geriau žinojo kaip Vidma Alutis, buvo tikras alaus tradicijų Lietuvoje vizionierius. Jis ėmėsi dar vienos iniciatyvos ir organizavo pirmą tokio tipo alaus festivalį, kurie, beje, pasaulyje jau nebuvo jokia naujiena.

Smagu, kad metai po metų šis festivalis augo. Su savo pliusais ir minusias jis vyko. Davė inspiracijų atsirasti ir kitiems alaus festivaliams. Alaus eksperimentatoriams atvėrė duris į profesionalią (bet, reikia pabrėžti, ne pramoninę) aludarystę. Pritraukė vis daugiau lankytojų iš užsienio.

O svarbiausia – vykdė savo tikrąją misiją – parodė žmonėms, koks turi būti tas tikrasis alus. Ugdė skonių receptorius, skatino eksperimentuoti ir būrė alaus bičiulių bendruomenę.

Kodėl „Vilnius in love“ yra vienas iš ŽMOGŠALOS organizatorių?!

Daug priežasčių atvedė prie šio įsipareigojimo padėti surengti jau 7-tąjį festivalį.

Pirmoji ir pagrindinė – negalėjome susitaikyti, kad ŽMOGŠALA daugiau nevyks. Po netikėtos a.a. Vidmanto netekties artimieji ir bičiuliai nedrįso net kelti šio klausimo. Tačiau žiūrint iš šono mums susirodė kiek kitaip – išsaugodami Vidmos iniciatyvas – mes išsaugosime ir pagerbsime  jo atminimą, net jei šiuo gedulo metu atrodys kitaip.

Mes patys organizuojame labai daug alaus turų, kuriuose prastatome mūsų – lietuviško alaus kultūrą. Ir tai tikrai nėra tik pasakojimai apie alaus dievą Ragutį arba apie alaus gamybą mediniuose kubiluose. Didelį susižavėjimą ir pagarbą svečiams pelno tai, kas dabar vyksta šalyje. Tame tarpe ir alaus festivaliai. Beje, ar žinote, kad būtent Žmogšala yra ilgiausiai be pertraukos vykęs alaus festivalis Lietuvoje? Taigi – ŽMOGŠALAI atėjo laikas tapti nacionaline vertybe!?

Antroji priežastis – turime organizavimo patirties.

Ir, be abejo, dar viena svarbi priežastis – mūsų komandos nariai ne kartą yra dalyvavę ŽMOGŠALOJE kaip dalyviai – namų aludariai :), o tai reiškia, ta visa aludarių bendruomenė yra sava. Čia netinka kalbėti aukštomis frazėmis apie festivalio prestižą, žinomumą pasaulyje ar panašiai – tiesiog šiai bendruomenei reikia tokio renginio, kad galėtų augti ir vystytis šiuolaikinė alaus kultūra Lietuvoje!

Tad belieka pakviesti ir jus į ŽMOGŠALĄ jau kitais metais!

 

 

This entry was posted in Modernus Vilnius and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *