Vilniaus angeliukai

Idėjos autoriaus – skulptorius Vaidas Ramoška.

Žavios besišypsančių baltų angeliukų skulptūros daugelį vilniečių nuteikia džiugiai. Jų yra ant verslo įstaigų stogų, ant privačių butų palangių.

Oficiali Vilniaus angelų svetainė: www.vilniausangelai.lt

Vieni angeliukai į tam tikrą vietą nutupia tik kuriam laikui, kiti – “įsodinami” visam laikui. “Iš viso jų esu sukūręs apie 200”, – sakė angeliukų kūrėjas skulptorius V. Ramoška.

Išskirtinis angeliukas, kuris nuo kitų skiriasi tuo, kad yra pagamintas iš marmuro, sėdi  ties Vilniaus gatvės ir Gedimino prospekto sankirta ant įėjimo į požeminės automobilių stovėjimo aikštelės pastato. Jis vienintelis iš visų angeliukų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

V. Ramoška pasakojo, kad ne visai glotnų skulptūros paviršių darė todėl, kad ilgainiui ant skulptūros susidarytų šešėliai, tačiau jis nesitikėjo, kad labiausiai susiterš angeliuko veidas.

“Jeigu paviršius būtų visiškai poliruotas, tada gal nešvarumai nubėgtų, tačiau dabar, norint, kad skulptūra būtų visai balta, jai reikalinga speciali priežiūra”, – aiškino V. Ramoška.

Vilniaus miesto savivaldybės Teritorijų tvarkymo poskyrio vedėja Rasa Ražanskienė portalui Diena.lt tvirtino, kad angeliukas yra reguliariai prižiūrimas. “Pavasarį planuojame pakartotinai nuplauti”, – rašoma savivaldybės atsakyme.

Visas straipsnis – diena.lt

This entry was posted in Angelų miestas, Modernus Vilnius. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *