Saulės miesto blyksniai

Å iauliai – tai miestas, į kurį galima važiuoti daug daug kartų! Ir svarbiausia, nebūtinai kai saulė šviečia ar kai mieste vyksta šventė 🙂

Iki kaulų smegenų visiems žinomas tradicinis Å iaulių maršrutas: “Auksinis berniukas” (na ir prie jo dar “Geležinė lapė”) – pėsčiųjų alėja – Kryžių kalnas, yra tik įžanga į Saulės miestą!

This slideshow requires JavaScript.

Mes siūlome tokią “auksinę” pramogų Å iauliuose formulę: 

  • PLIUS Saulės miesto simboliai.  Pasivaikščiojimas po Å iaulių miesto centrą surandant bent 5 iš 7 Saulės objektus. Taip pat puikus variantas, susitarti su vietiniu gidu, kuris pravestų teminę ekskursiją po Å iaulius. Mes ypatingai rekomenduotume temą “Retro Å iauliai“. Juk būtent tarpukario laikotarpis Å iauliams buvo tikrasis aukso amžius!
  • PLIUS Muziejus. Tik nereikia čia iš anksto raukytis! Išsirinkite vieną iš 20 miesto muziejų. Ypatingai norime atkreipti dėmesį į du iš jų: atsinaujinęs interaktyvus Fotografijos muziejus ir Chaimo Frenkelio vila pasakojanti tiek apie patį fabrikantą, tiek ir apie Lietuvos provincijos dvarų kultūrą. Nepamirškite iš anksto užsisakyti staliuką pietums restorane esančiame pačioje viloje ir pasinerti į to laikotarpio diduomenės pramogas!
  • PLIUS Degustacija. Ir čia yra iš ko rinktis! Å iaulių miesto pasididžiavimas – šokolado fabrikas “Rūta” siūlo šokolado degustaciją. Tik jos dėka galima suprasti, kodėl tik XIX amžiuje šokoladas tapo desertu. Kita netradicinė, tačiau labai įdomi ir vertinga patirtis – aliejų degustacija šimtametėje Valerijono vaistinėje. Tik nereikia įsivaizduoti, kad aliejų ragausite kaip alų! Lašas aliejaus ir “jūra” naudingos informacijos. Beje, šios vaistinės kaimynystėje įsikūrusi vegetariška kavinė gali pasiūlyti kitokio pobūdžio pietų meniu! Kita spalvinga atrakcija – žydiškų patiekalų pietūs. Patikėkite – labai skanu ir sotu. Kur kitur tai pasiūlys, jei ne to paties Frenkelio namuose! Ir pabaigai, siūlome dar vieną fantastišką degustaciją – lietuviškų vynų degustaciją. Ji vyksta pas patį vyndarį, kuris ne tik supažindins su vyno gamybos subtilybėmis, bet ir aprodys savo vynuogyną bei vyno rūsį.

Ir pabaigai du netikėti Å iaulių blyksniai:

  • Zoknių karinis oro uostas atidarytas vaikų ekskursijoms!
  • Pats jauniausias ir mažiausias Lietuvos botanikos sodas yra Å iauliuose turi kuo nustebinti kiekvieną! Be tradicinių ir netradicinių augalų kolekcijų, Å iaulių universiteto Botanikos sodas didžiuojasi didžiausia rododendrų kolekcija, įspūdinga kalninių augalų kolekcija ir labai netikėta dalis – lietuviškoji flora. Jei į Rumšiškes važiuojame pažiūrėti visos Lietuvos XIX a. kaimo architektūros, tai čia galime pamatyti visos Lietuvos florą – nuo pajūrio kopų iki pelkių augalijos pavyzdžių. Puiki idėja pristatyti “rūtų darželių” madas skirtingais amžiais! Ir šios pažinties pabaigai yra galimybė užsisakyti arbatos degustaciją!

Kaip matote, Å iauliuose yra kas veikti. Ir net vienos dienos viskam išbandyti tikrai neužteks. Jei sugalvosite atvažiuoti dviems-trims dienoms ir neturite giminių pas ką apsistoti, siūlome rinktis viešbutį “Tomas” (www.hoteltomas.lt).

This entry was posted in Ekskursijos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *