Saulės miesto blyksniai

Šiauliai – tai miestas, į kurį galima važiuoti daug daug kartų! Ir svarbiausia, nebūtinai kai saulė šviečia ar kai mieste vyksta šventė 🙂

Iki kaulų smegenų visiems žinomas tradicinis Šiaulių maršrutas: “Auksinis berniukas” (na ir prie jo dar “Geležinė lapė”) – pėsčiųjų alėja – Kryžių kalnas, yra tik įžanga į Saulės miestą!

This slideshow requires JavaScript.

Mes siūlome tokią “auksinę” pramogų Šiauliuose formulę: 

  • PLIUS Saulės miesto simboliai.  Pasivaikščiojimas po Šiaulių miesto centrą surandant bent 5 iš 7 Saulės objektus. Taip pat puikus variantas, susitarti su vietiniu gidu, kuris pravestų teminę ekskursiją po Šiaulius. Mes ypatingai rekomenduotume temą “Retro Šiauliai“. Juk būtent tarpukario laikotarpis Šiauliams buvo tikrasis aukso amžius!
  • PLIUS Muziejus. Tik nereikia čia iš anksto raukytis! Išsirinkite vieną iš 20 miesto muziejų. Ypatingai norime atkreipti dėmesį į du iš jų: atsinaujinęs interaktyvus Fotografijos muziejus ir Chaimo Frenkelio vila pasakojanti tiek apie patį fabrikantą, tiek ir apie Lietuvos provincijos dvarų kultūrą. Nepamirškite iš anksto užsisakyti staliuką pietums restorane esančiame pačioje viloje ir pasinerti į to laikotarpio diduomenės pramogas!
  • PLIUS Degustacija. Ir čia yra iš ko rinktis! Šiaulių miesto pasididžiavimas – šokolado fabrikas “Rūta” siūlo šokolado degustaciją. Būtent čia galima suprasti, kodėl tik XIX amžiuje šokoladas tapo desertu. Kita netradicinė, tačiau labai įdomi ir vertinga patirtis – aliejų degustacija šimtametėje Valerijono vaistinėje. Tik nereikia įsivaizduoti, kad aliejų ragausite kaip alų! Lašas aliejaus ir “jūra” naudingos informacijos. Beje, šios vaistinės kaimynystėje įsikūrusi vegetariška kavinė gali pasiūlyti kitokio pobūdžio pietų meniu! Kita spalvinga atrakcija – žydiškų patiekalų pietūs. Patikėkite – labai skanu ir sotu. Kur kitur tai pasiūlys, jei ne to paties Frenkelio namuose! Ir pabaigai, siūlome dar vieną fantastišką degustaciją – lietuviškų vynų degustaciją. Ji vyksta pas patį vyndarį, kuris ne tik supažindins su vyno gamybos subtilybėmis, bet ir aprodys savo vynuogyną bei vyno rūsį.

Ir pabaigai du netikėti Šiaulių miesto blyksniai:

  • Zoknių karinis oro uostas atidarytas tik vaikų ekskursijoms!
  • Pats jauniausias ir mažiausias Lietuvos botanikos sodas yra taip pat Šiauliuose ir turi kuo nustebinti kiekvieną! Šiaulių universiteto botanikos sodas didžiuojasi didžiausia rododendrų kolekcija Lietuvoje, įspūdinga kalninių augalų kolekcija ir labai netikėta, bet, sakytume, pati vertingiausia dalis – lietuviškoji flora. Jei į Rumšiškes važiuojame pažiūrėti visos Lietuvos XIX a. kaimo architektūros, tai čia galime pamatyti visos Lietuvos florą – nuo pajūrio kopų iki pelkių augalijos pavyzdžių. Puiki idėja pristatyti “rūtų darželių” madas skirtingais amžiais! Ir šios pažinties pabaigai yra galimybė užsisakyti arbatos degustaciją!

Kaip supratote – Šiauliuose yra kas veikti. Ir net vienos dienos viskam išbandyti tikrai neužteks. Jei sugalvosite atvažiuoti dviems-trims dienoms ir neturite giminių pas ką apsistoti, siūlome rinktis viešbutį “Tomas” (www.hoteltomas.lt).

This entry was posted in Ekskursijos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *