Užupio pasienio medis – papildyta realybė

Papildytos realybės projektas atsirado spontaniškai ir išradingai, kaip ir priklauso patekus į Užupio Respubliką! Socialiniuose tinkluose rekomenduojame naudoti #uzbordertree ir #uzupisbordercontrol

Kaip ir lemta gatvės menui, – sunku prognozuoti, kaip ilgai jis gyvuos. Tačiau kol kas – tai tikra ne tik Užupio, bet ir Vilniaus NAUJIENA!

TRUMPAI:

Užupio pasienio medis išaugo ant ribos einančios tarp vandalizmo ir meno. Kai vieną naktį vienas „menininkas“ pasirašė čia ant sienos, kitas vėliau pabandė šį reikalą taisyti iki kol pareigūnai sustabdė tokią meninę iniciatyvą. Dabar pamatyti, kokios paslaptys ir legendos susipynė šio medžio šakose, galima tik naudojantis papildytos realybės programėle (angl. “augmented reality” arba tiesiog AR APP).

TRUPUTĮ DAUGIAU ISTORIJOS:

Tai prasidėjo 2020 m. gegužės viduryje. Kaip visada – niekas nieko tiksliai nematė, bet vieną rytą ant saulės nutviekstos Užupio gatvės namo Nr.1 sienos atsirado va toks (žr. 1 iliustraciją) graffiti – arba tiksliau “tagas”, nes graffiti tai labiau piešinys, o čia – ale parašas.  Beje, tą naktį net ne viena siena Užupyje buvo vienaip ar kitaip paženklinta, tas buvo užfiksuota praeinančių užupiečių ir apie tai buvo pranešta policijai.

(1 iliustracija. Beje, jei šio tago autorius turės drąsos, kviečiame užeiti susipažinti)

(1 iliustracija. Beje, jei šio tago autorius turės drąsos, kviečiame užeiti susipažinti)

Taip pat reikia pažymėti, kad ši erdvė esanti priešais sieną su Užupio pasienio stulpu priklauso UŽUPIO 1 POSTUI. Tai lyg  vartai į Užupio Respubliką – Užupio pasienio punktas, kur galima gauti Užupio VIZĄ, pasikeisti pinigus į Užupio valiutą EUROUŽUS, įsigyti Užupio Respublikos atributikos ir šiaip mielų suvenyrų.  Todėl šis akibrokštas tapo iššūkiu užupietiškai išspręsti – SUTVARKYTI – šį vandalizmo aktą. Tam reikalui buvo pakviesta tikrai ne dažytojų brigada, o tikri menininkai. Užduotis skambėjo maždaug taip: “tai turi peraugti į ką nors gražaus”.

Vieną lietingą sekmadienio vidurdienį (juk čia ne vandalų išpuolis – dirbas vyko dieną:) visa tai pradėjo jungtis į stebuklingą užupietišką legendų MEDĮ!

Deja…

Kūrybinis procesas buvo netrukus sustabdytas.. pasirodo reikėjo turėti leidimą piešti ant graffičio. Su prašaliečių iškviesta policija nespasiginčysi, nors ir labai magėjo pabaigti kas pradėta.

Todėl Užupio pasienio posto šeimininkams teko dar kartą pasitelkti kūrybiškumą bei specialistų pagalbą ir todėl šiandien galime visam pasauliui girtis apie pirmą (? – pataisykite, jei žinote daugiau) papildytos realybės projektą Vilniuje atsiradusį ant Užupio g. 1 sienos!

Žodžiu, galutinis piešinys buvo pabaigtas ant popieriaus lapo, nuskenuotas ir iš jo buvo sukurta animacija, įkelta į internetą. Norint pamatyti galutinę versiją reikia atsisiųsti ARTIVIVE programėlę nusiskanavus šalia piešinio esantį QR kodą (kode yra ne tik programėlės, bet ir šio konkretaus projekto nuoroda). Patį pirmą kartą reikia daugiau kantrybės kol viskas atsisiunčia ir “užsikrauna”, o tada, pasileidus programėlę belieka nukreipti telefono ekraną į piešinį ant sienos ir kaip per televizorių, per telefono ekraną stebėti kas vyksta! Įdomu tai, kad ir pačiam galima tapti šios papildytos realybės dalimi! Linkime sėkmės ir, kaip skelbia 41 Užupio konstitucijos punktas, – NEPASIDUOK!

Ir pabaigai ačiū visiems prisidėjusiems:

Anastasijai Bereza, Glebui Divov, Vincui Mikulėnui ir kaimynams 🙂

This entry was posted in Kontrastų miestas, Modernus Vilnius, Naujienos and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *