Vilniaus kronikos 2013

Kartu su 2013 metų sutikimu Vilniaus gyventojai ir visi mylintys šį miestą yra kviečiami savo meilę ir simpatijas šiam miestui reikšti fotografijomis ““ vaizdais iš kasdienio gyvenimo Vilniuje. Žinia, Vilniui šie metai ypatingi, mat sukanka 690 metų.

Siekiant pažymėti šią reikšmingą Lietuvai, o kartu ir visai Europai datą (juk Vilnius yra tapęs svarbiu Europos žemėlapio fragmentu, kurio pakraštyje netgi žymimas  Europos geografinis centras) bei suburti mylinčius šį miestą, startuoja projektas “Vilniaus kronikos 2013”.

Visos nuotraukos bus publikuojamos viešame kanale (startuoja nuo sausio 1d.http://vilniauskronikos.tumblr.com/), o po vieną iš kiekvienos dienos bus atrinkta į albumą.“Vilniaus kronikos” apims ištisus metus ir jo pagrindą sudarys užfiksuoti saviti momentai iš kasdienio gyvenimo Vilniuje nuo sausio 1 iki gruodžio 31 dienos. Metams pasibaigus bus išleistas nuotraukų albumas, kalendoriškai atspindintis Vilniaus miesto nuotaikas,  oro išdaigas, miestiečių linksmybės, užfiksuotas ironiškas situacijas, kasdieninius epizodus iš gatvių, skersgatvių, viešųjų erdvių gyvenimo.

Albumo bendraautoriu gali tapti kiekvienas!

Fotografuoti ir dalintis nuotraukomis kviečiami visi vilniečiai, miesto svečiai, profesionalūs fotografai ir mėgėjai. Nuotraukos bus viešinamos Facebook profilyje, projekto internetiniame puslapyje bei kituose kanaluose. Prie projekto dalyviu galima tapti pasidalinus nuotrauka “Facebook” profilyje (spausti čia) arba siunčiant el paštu: vilniauskronikos@gmail.com arba foto@vilniauskronikos.lt

Nuotraukų pakliūsiančių į albumą kriterijai: meniškos, originalios nuotraukos, atspindinčios įdomų, nuotaikingą ir dinamišką gyvenimą Vilniaus mieste.

SVARBU: sostinės gyvenimą reikia pradėti fiksuoti ir tuos vaizdus siųsti nuo 2013 metų sausio 1 d., nepamirškite nurodyti ir nuotraukos datos.

Dėmesys dokumentinės fotografijai

“Vilniaus Kronikų 2013” kuriamo albumo vienas tikslų ““ dokumentinės fotografijos puoselėjimas. Å ios vietą šiandien yra užėmusi žurnalistinė fotografija, kuri nors yra artima dokumentinei, tačiau neturi meniškai patrauklios fotografijos reikalavimo.

Į albumą pakliūsiančios fotogafijos turėtų atliepti natūralią aplinką, autentiškas situacijas, paliesti socialinę tematiką,

Pastaraisiais metais nebuvo išleista Vilniaus miestui skirto fotografijos leidinio. Bene paskutinysis išsamus nuotraukų leidinys buvo skirtas Vilniaus architektūrai 1978 metais (“Vilniaus architektūra”, “Vagos” leidykla).

Å is projektas unikalus tuo, kad “Vilniaus kronikų 2013” albumu Lietuvos sostinės portretas bus parodytas toks, kokį jį mato patys žmonės, todėl fotografijos turėtų pasižymėti įvairialypumu, autentiškumu bei betarpiškumu.

Projekto organizatoriai kviečia visus pavienius asmenis ir bendruomenes jungtis prie šios idėjos įgyvendinimo ir aktyviai fotografuoti Vilnių tokį, koks jis yra kiekvieno akimis.

Oficiali projekto svetainė: http://vilniauskronikos.blogspot.com/ 

Bendraukite FB: http://www.facebook.com/VilniausKronikos

Visos nuotraukos bus publikuojamos viešame kanale http://vilniauskronikos.tumblr.com/

Projekto rėmėjas:  www.15min.lt

This entry was posted in Metų dedikacijos, Naujienos and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *