Pavasario lygiadienio šviesos ir ugnies misterija “Karaliai”

“Man niekas nesvarbu ““ dar tavo švelnūs pirštai mano rankoj neatvėsę…” (J. Vaičiūnaitė “7 kanonai Barborai Radvilaitei)

Lygiadienis_Karaliai

Kovo 20 d. 19.00 val. Vilniuje, Å ventaragio slėnyje, vyksianti šviesos ir ugnies misterija šį kartą bus skirta meilės deivei Mildai, kurios magiją įkūnys viena gražiausių karališkų porų, mūsų atmintyje išlikusi kaip meilės, ištikimybės ir pasiaukojimo simbolis ““ Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė.

Å į stebuklingą vakarą, išsilyginus dienos ir nakties svarstyklėms, Barbora Radvilaitė ir Žygimantas Augustas vienam kartui bus prikelti iš praeities, kad dar kartą galėtų kartu išeiti iš Valdovų rūmų, pasivaikščioti po Å ventaragio slėnį ir pranykti paslaptinguose kiemeliuose. Mūsų karaliai keliaudami Katedros aikšte, Å ventaragio slėniu neš ant savo pečių Lietuvos upių, ežerų, žemių sunkias ugnines mantijas, kurias sukūrė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dailės skyriaus penktos ir septintos klasės dailininkai.

Karalių kelią apšvies šios mokyklos dailės skyriaus septintokų sukurtos 27 ugninės likimo taurės. Vilniaus mokyklų moksleiviai kaip kasmet įžiebs renesanso laikų ugninius raštus.

Å io karališko pasivaikščiojimo metu skambės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedros studento Dominyko Digimo sukurta muzika, pinsis Juditos Vaičiūnaitės 1971 metais sukurtų eilėraščių ciklo “Kanonas Barborai Radvilaitei” motyvai, karalienės Barboros Radvilaitės laiškų karaliui Žygimantui Augustui fragmentai. Karaliams šoks, lydės juos kelionėje, lenksis jiems ugnies magija užburiantys Vilniaus fakyrai.

Karalių poros veidus sukūrė dailininkė Julija Ikamaitė, karališkuosius kostiumus, karūnas kūrė Vilniaus Dailės Akademijos studentai. Tris metrus sieksiančius karalius įkūnys “Vilniaus Kojūkininkai”.

Vilniečiai ir Vilniaus svečiai, kaip ir kasmet, yra kviečiami į pavasario lygiadienio šventę atsinešti žvakių ar fakelų, su kuriais, karaliams išėjus, visi kartu keliausime į Kalnų parką ant Stalo kalno, kur tradiciškai bus įskelta pirmoji pavasario ugnis.

Idėjos autorė ““ dailininkė Julija Ikamaitė
Rengėjas VILNIAUS ETNINĖS KULTŪROS CENTRAS

Å ių metų kovo 17 d. 17.00 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34) vyks nemokamas seminaras “Paskutinioji Gediminaičių dinastijos valdovo meilė”, kuris yra skirtas šių metų Pavasario lygiadienio šviesos ir ugnies misterijai “Karaliai”. Daugiau informacijos ir registracija telefonu 85 212 2593.

Seminarą ves doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė ir dailininkė
Pavasario lygiadienio idėjos autorė Julija Ikamaitė-Mindaugienė.

 

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *